Edward Sielicki, ur. 1956 w Warszawie. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Warszawie (1975-80) u A. Dobrowolskiego i W. Kotońskiego. Kontynuował studia u T. de Leeuwa w Sweelinck Conservatory w Amsterdamie.

Jest laureatem szeregu konkursów kompozytorskich.

Autor ponad 140 kompozycji wykonywanych przez renomowane orkiestry, zespoły kameralne i wybitnych solistów zarówno w Polsce jak i we Francji, Belgii, Włoszech, Holandii, Niemiec, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Meksyku, USA, Rosji, Kanadzie, Południowej Korei i innych krajach.

Wykłada przedmioty muzyczne w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, obecnie jako profesor. Współzałożyciel Studia Muzyki Elektronicznej i Komputerowej oraz Międzyuczelnianej Specjalności Multimedialnej

W latach 2001, 2003, 2005-6, 2010, 2013, 2016-18 profesor wizytujący kompozycji na Uniwersytecie Keimyung (w ramach programu Keimyung-Chopin Academy of Music) w Daegu (Korea Południowa) jako profesor wizytujący. Prowadził także klasy mistrzowskie m.in. w Petersburskim Konserwatorium oraz w Akademii Sztuki w Stambule.